İletişim İçin: 0212 291 21 80
Dr.İhsan Başaran

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç mezoterapisi kişiden kişiye değişmekle birlikte, ortalama 3 – 5 ay civarında uygulanır. Tedaviye, haftada en fazla 2 kez özel serum enjektesi uygulanarak başlanıp, ilerleyen haftalarda bu süre azaltılır. Tedavi bitiminde kişideki saç dökülmesi minimuma indirilmiş olup; daha canlı ve güçlü saçlara sahip olması sağlanmış olur.

Mezoterapi

kelimesinin bire-bir anlamı, doğrudan derinin orta tabakasına enjektörle yapılan tedavi şeklidir. Bu yöntem; yüzde, saçlı deride ve vücutta başarıyla uygulanabilmektedir. Saç mezoterapisi daha çok, saçı dökülen kişilerde saç ekim aşamasına gelinmemiş (büyük çaplı dökülmeler yada kellik oluşmamış) ise uygulanır. Saç mezoterapisinde saçlı deri tabakasına (derinin altına); saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve bazı ilaçlar karıştırılarak özel serum haline getirilir ve enjektörle enjekte edilir. Böylelikle, tedavi edilmek istenilen bölgeye hızlı şekilde ulaşılır ve tedavi gerçekleştirilir. Saç mezoterapisiyle; yıpranmış saçlarda canlanma sağlanmış olur. Tedavi görecek kişide, farklı bir rahatsızlık nedeniyle oluşmuş (tiroid hastalığı, anemi vb.) saç dökülmelerinin tedavisinde de yardımcıdır. Bununla birlikte; mevsimsel dökülmelerde, beslenme bozukluğu nedeni ile oluşan dökülmelerde de etkili bir tedavi tekniğidir.

Mezoterapi'nin Faydaları

-Mezoterapide yan etki yok denecek kadar azdır.
-Mezoterapi maliyeti, diğer tekniklere göre çok daha düşüktür.
-Mezoterapi seans aralıkları, diğer uygulamalara göre çok daha uzundur.

Mezoterapi de Kullanılan İlaçlar

Mezoterapide kullanılan ilaçlar çok çeşitli olmakla birlikte gerçek sayı, yüze kadar çıkabilmektedir. Uygulamada ise, tedavi edilecek bölgeye ve tedavi süresine göre, uzman hekimin tercihi doğrultusunda genelde dörtlü-beşli karışım şeklinde uygulanır. Bu ilaçlar FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylı, eczanelerde satılan, çoğu bitkisel ürünlerdir.

Burada önemli olan, yapılacak karışımda kullanılan ilaçların farmatolojik özelliklerini, birbirleri ile olan etkileşimlerini ve yan etki potansiyellerini iyi bilmektir. Bunun için mutlaka uzman tarafından gerçekleştirilmelidir.

Mezoterapi de Sonuç

Mezoterapi tedavisi seanslar başladıktan ortalama 5 ile 8 seans sonra olumlu değişiklikler gözlenmeye başlanır. Süre olarak, ilk olumlu sonuçların görülmesi için genelde yaklaşık 3 ayın geçmesi gerekmektedir. Perahair Saç Tedavi Kliniği’nde saç mezoterapisi; ilk ay haftada en fazla 2 seans, ikinci ay ortalama 10 günde 1 seans ve sonra da ayda 1 seans olacak şekilde toplamda 10 ile 20 seans arasında uygulanır.