İletişim İçin: 0212 291 21 80
Dr.İhsan Başaran

Dr.İhsan Başaran Hakkında

Dr ihsan Basaran Temel Tıp Eğitimini 1981-88 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlamıştır.

1988 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) Türkiye üçüncüsü olarak Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim dalında uzmanlık eğitimine başlamıştır.

Uzmanlık Eğitimi sırasında ”İyileşen Periferik Sinirlerde Retrograd Axonial Transportun Görüntülenmesi” konusundaki proje ile 1994 yılında Norveç Hükümeti tarafında verilen Araştırma Bursunu kazanmış ve 1 yıl süre ile Rikshospitalet (Oslo, Norveç) de araştırma yapmıştır.

Uzmanlık eğitimi sonrası ONEP Plastik Cerrahi Kliniğinde (Prof. Dr. Onur Erol İstanbul, Türkiye) 1 yıl Estetik Cerrahi Klinik Fellowluğu yapmıştır.

1998-1999 yılları arasında Kasımpaşa Deniz Hastanesinde Plastik Cerrah olarak askerlik hizmetini yaptıktan sonra 1 yıl süre ile Baylor College of Medicine ( Houston, Texas, USA) da Plastik Cerrahi Bölümünde Araştırma-Fellowu olarak çalışmıştır.

Bu süre içerisinde Institute For Cranial Facial da( Southfield, MI) da Dr. Ian Jacksonve ile ve University of Alabama (Birmingham, AL) da Dr. Luis Vasconez ile Estetik Yüz Cerrahisi ameliyatlarına girmiştir.

2000-2003 yılları arasında Bakırköy Acıbadem Hastanesinde Plastik Cerrah olarak görev yapmıştır.

Dr. İhsan Başaran 2002 yılında Almanya’da Ultrasonik Liposuction yöntemi konusunda yeterlilik diploması almış, ardından Paris’te Estetik Yüz Cerrahisi’nin en tanınmış isimlerinden Dr.Claude Marchac’ın kliniğinde Endoscopic Yüz Cerrahisi konusundaki deneyimlerini ileri boyuta taşımıştır.

2004 yılında 1 yıl süre ile Erasmus Üniversitesi (Rotterdam, Hollanda) Plastik Cerrahi Bölümünde Rekonstrüktif Mikrocerrahi öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Hollanda’da bulunduğu sürede özellikle Mikrocerrahi yöntemi ile Meme kanseri sonrası Meme Rekonstrüksiyonu konusunda çalışmalar yapmıştır.

2004 yılında Goteburg( İsveç )ta Avrupa El Cerrahisi Dernekleri Federasyonunun Avrupa Birliğine üye olan ülkelerde El Cerrahisi uzmanlığı eğitimi almış cerrahların diğer Avrupa ülkelerinde çalışabilmesi için gerekli gördüğü yeterlilik diploması olan FESSH diplomasını almaya hak kazanmıştır.

2005 yılında Dublinde ( İrlanda) de Avrupa Plastik Cerrahi Derneğinin Avrupa ülkelerinden uzmanlık eğitimi almış Plastik Cerrahların yeterlilikleri konusunda organize ettiği sınavda Avrupa Plastik Cerrahi diploması EBOPRAS Diplomasını almıştır.

2005 yılında Türkiye’ye dönen Dr.İhsan Başaran, 2007 yılında 2 ay sure ile Melbourne (Australia) da Estetik Yüz Cerrahisi alanında en yetkin isimlerinden biri olan Dr Bryan Mendelson la Yüz Gençleştirme Cerrahisinde İleri Teknikler konusunda birlikte çalışmıştır.

2010 yılında Madrid de yapılan Uluslar arası Plastik Cerrahi -Yüz ve Boyun konferansına davet edilen Dr ihsan Basaran burada Orta Yüz Kaldırma ve Boyun Germe konularında sunular yapmıştır.

Dr ihsan Basaran 2006 yılından bu yana Nişantaşı Estetik Cerrahi Merkezinde çalışmaktadır.

İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Dr.İhsan Başaran,Tarih, Politika ve Sinema ile yakından ilgilenmektedir.

Sertifikalar

ECFMG Certificate

Educational Commission for Foreign Medical Graduates - 1994 (Yabanci Doktorların Amerika Birleşik Devletlerinde çalışabilmesi için gereken denklik belgesi)

FESSH Diploması

Federation of European Societies for Surgery of the Hand (Avrupa El Cerrahisi Diploması) - 2005 Isvec        

EBOPRAS Diploması

European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery (Avrupa Plastik ve Estetik Cerrahi Diploması) 2005 İrlanda

SONOCA-SYSTEM

Ultrasonic Liposuction Diploması – 2002 Almanya   HYPERLINK "http://www.erasmusmc.nl "