İletişim İçin: 0212 291 21 80
Dr.İhsan Başaran

FUT SAÇ EKİMİ TEKNİĞİ

Fut Saç Ekimi, Fue Tekniği’nin ortaya çıkmasından önce uygulanan bir tekniktir.

Doksanlı ve 2000’li yılların başında tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kullanılan bir yöntemdi. O yıllarda doğru uygulanan nakillerde, oldukça başarılı sonuçların alındığı görülmüştür. Bununla birlikte Fue Tekniğinin avantajı, konforu ve ekim sonrasındaki rahatlığı yüzünden artık çok da denenmeyen bir yöntemdir.

Perahair Saç Tedavi Kliniği 2004 yılından bu yana, Fue Tekniği ile operasyonlarını gerçekleştirmektedir.

Fut Operasyonu Nasıl Yapılır

Fut Saç Ekimi lokal anestezi kullanılarak donör dediğimiz bölgeden (İki kulak arasındaki bölge) alınan flep parçasının (şerit halindeki doku parçası), minimize edilmiş küçük greftlere (1 li ,2 li, 3 lü saç kökleri şeklinde) ayrılması ile, saçsız alanda yine lokal anestezi kullanılarak aynı mikro boyutlarda açılan kanallara yerleştirilmesi işlemidir. Fut Saç Ekimi nde, Foliküler üniteler (kökler) tek şerit çıkarma yöntemiyle alınmaktadır, dolayısıyla bu yöntem özel bir beceri, eğitim ve uzman kadro gerektirir.

FUT Tekniğinde alınan saçlı dokunun olduğu bölge, estetik dikiş yöntemi ile cerrahi olarak kapatılır. Bu dikişler ortalama en geç 15 gün içinde alınır.

FUT Operasyonlarındaki ekim tekniği, FUE Operasyonları ile benzerlik gösterir.

Fut Saç Ekimi 4-5 saatte yaklaşık 1500 greft kök ekimi gerçekleştirilebilir. Bu da ortalama olarak 1’li 2’li 3’lü köklerin de olduğu düşünülürse, 3000-4000 arası saç teli demektir.